Multivátor #56: Határokon átívelő tudomány – így telt a köbölkúti hetedikesek tudományos élménynapja

Multivátor #56: Határokon átívelő tudomány – így telt a köbölkúti hetedikesek tudományos élménynapja

Még novemberben, a szlovákiai Búcson rendezett 1. STE@M NAPon találkoztunk Zács Olgával, a köbölkúti Stampay János Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola iskolapszichológusával, gyógypedagógusával, aki Csemez Nikoletta tanárnővel együtt kísérte el a helyi oktatási intézmény hetedikeseit február 18-án a Lauder Multiverzum Innovációs Tér (MIT) Diáklaborba.

A “Legyetek Ti is MULTIVÁTOROK!” élménynap első két sávjában Molnár László fizikatanár a gőzgépek tudományával ismertette meg a fiatalokat, működő modellek és kísérletek segítségével. Az ókortól az ipari forradalomig tartó “utazás” az űrben folytatódott munkatársunkkal, Biljarszki Dániellel. Az elméleti bevezetőt követően VR-szemüvegek segítségével a Nemzetközi Űrállomáson teljesítettek küldetéseket az általános iskolások. A műhelyfoglalkozás során a távirányítható és rajzoló robotkarokat is tesztelték a diákok.

A Tudományos körforgás keretében főigazgatónkkal, Horányi Gánborral az iskola tetején felépült KETER csillagvizsgálót látogatták meg vendégeink. A fizikaórákon elsajátított ismereteket a közösségi golyópálya építés során kamatoztatták látogatóink szakmai vezetőnk, Paszternák András koordinálásával. Jutott idő a 3D-s z-Space terminálok kipróbálására és egy kis ismerkedésre a 3D-nyomtatókkal (a rögtönzött bemutatóért köszönet Juhász Mónika tanárnőnek).

Zárásként átadtuk a MULTIVÁTOR-okleveleket, mindenki választhatott egy mókás, tudományos matricát.

Örömmel láttuk vendégül az első határtontúli csapatot a Diáklaborban, köszönjük a közös tanulást!


A pályázat kódja: XIA-DIÁKLABOR-23-01

Kedvezményezett: Világi Zsidó Iskola Alapítvány

Megvalósítási helyszín: Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

Támogató: Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, az NKFI Alapból megvalósuló projekt, Nemzeti Innovációs Ügynökség Nonprofit Zrt.