INNOlab: Az űr, amely összeköt – online műhelyfoglalkozás netánjai diákokkal

INNOlab: Az űr, amely összeköt – online műhelyfoglalkozás netánjai diákokkal

Április 24-én elstartolt a netánjai Planetanya planetáriummal és a helyi ORT Guttman Iskolával közös online kutatási projektünk második évada.

A lauderes és az izraeli diákokat Nitsan Moran (Planetanya) köszöntötte, a játékos bemutatkozás után az együttműködés részleteit ismertette a workshop moderátora. A feladatokkal színesített bevezető során hallhattunk a tengerparti város ismeretterjesztő intézményéről, Tara Elad tanárnő és diákjai a partneriskoláról meséltek az INNOLAB – Diák Innovátorok Klubja szakkör résztvevőinek.

Az angolnyelvű, másfélórás program keretében megvitattuk, miért fontos számunkra az űr megismerése. Megosztottuk egymással kedvenc űrfelvételeinket, idén is akadtak olyan, egyforma képek, melyeket Budapesten és Netánján – egymástól függetlenül – választottak a diákok.

Az űrkutatás aktuális kérdéseinek és céljainak összegzésével zártuk a közös tanulást.

Diáklaborunk részéről szakmai vezetőnk, Paszternák András koordinálta a programot.

A technikai segítségért köszönet Koczka Benjaminnak, az együttműködés Merav Bekin közreműködésével jött létre az előző tanévben.


A pályázat kódja: XIA-DIÁKLABOR-23-01

Kedvezményezett: Világi Zsidó Iskola Alapítvány

Megvalósítási helyszín: Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

Támogató: Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, az NKFI Alapból megvalósuló projekt, Nemzeti Innovációs Ügynökség Nonprofit Zrt.