December 17-én a Téli CsopOlimpia küldetéses csapatverseny várta a tizenegyedikeseket a Csodák Palotájában. Az öt zónában kapott feladatok végrehajtása, a kérdések megválaszolása után a bázisra kellett visszatérnie a csoportoknak. A Természet műhelye, a Tudósok csarnoka, az időszaki kiállítási rész, a Mágneses mező és az Űrállomás felfedezése után Papp Zsolt, tudományos oktatásszervezési vezető látványos, fagyos kísérletei zárták a rendhagyó fizikaórát az Öveges színpadon. Találkozzunk 2022-ben is a Csopában!
Év: 2021
Diák Innovátorok Klubja – Ötletbörze
December 16-án, csütörtökön találkoztunk újra a Diák Innovátorok Klubjában, hogy közösen indítsuk útjára a “Hódítsuk meg a Laudert!” projektet. A ráhangoló játékot követően, az ismert dán építőjáték történetén keresztül foglalkoztunk az innováció kérdéskörével. Az ötletbörzén három csapatban dolgoztunk, Maya és Dávid, Berci és Dénes, valamint Sára és Bence törte a fejét a témakörben. Elindultunk hát az úton, folytatás 2022-ben!
4T robotkar – első nekifutás
December 10-én, a Mozaik Nap keretében az Óceán és a Zápor osztályok hat lelkes diákja: Hanga, Lili, Áron, Benjámin, Dániel és Leó vágott neki Őri László és Paszternák András vezetésével, hogy együttműködésben az izraeli Ramat Gan városában található Ohel Shem Iskolával, elkészüljön a Lauder első robotkarja. Az építés napjára – Szirtes Aliz szervezői tevékenységének köszönhetően -, valamennyi 3D nyomtatott elem, még hiányzó elektronikai eszköz beszerzésre került. Kutatóként, fejlesztőként gyakran szembesülnek a szakemberek azzal, hogy a gondos előkészítés, a megfelelő útmutató
INNOLAB információs pont
STEAM projektjeink legfontosabb információi ezentúl fizikailag is megjelennek az elemi oldal földszintjén, a STEAM-sarokkal szemben, az AVK terem mellett. Figyeljétek faliújságunkat a legfrissebb hírekért!
Lauder INNO-Lab alkotócsoport: „Változó emberalak – hibrid és transzformáció” művészeti workshop
Az innovatív ötletek témaköréhez kapcsolódnak olyan művészeti projektek, mint az ókori Tálosz önműködő bronzszobor, a reneszánsz polihisztor Leonardo automata oroszlánja, a chelmi Elijah Baal Shem rabbi góleme, amelyet a homlokára írt emeth אמת (‘ igaz’) szóval aktivált vagy Victoria Vesna új média installációi. Ezek a változó emberalak és az identitás transzformációit vizsgálják az innovatív médiumokkal kapcsolatban. A Lauder INNO-Lab alkotócsoportja egy workshop keretében foglalkozott az emberi alak transzformációjával és hibridizációjával a transzhumanizmus kontextusában. Az asszociatív alkotó foglalkozást Csordás Eszter, a MOME Média